Odborná literatura

J.A. Baťa: Budujme stát pro 40 milionů

[wwwerze] [download knihy]

Josef Baťa byl nepochybně jednou z významných osobností první republiky. Měl svou vizi, ať již aplikovanou na jeho podnik či ve vztahu k tehdejšímu Československu, zformulovanou do této knihy.

Dieter K. Huzel: Z Peenemünde na Mys Canaveral

[k dostání v Levných knihách]

Paměti jednoho z vědců, kteří se na pobřeží Baltu na severním cípu poloostrova Usedom podíleli mimo jiné na vývoji obávaných odvetných zbraní třetí říše až do hořkého konce.

E. M. Nathanson: Tucet špinavců

[k dostání v Levných knihách]

Viděli-li jste stejnojmenný film, nenechte se odradit. Kniha,  vyprávějící osud několika trestanců na jedné straně a možného vykoupení na straně druhé je několikanásobně lepší.

Ladislav Sochor: Přežij, pilote!

[k dostání v Levných knihách]

Autor si vzal za cíl zmapovat a popsat nehody letounů letectva v Československé armádě/Armádě České republiky v letech 1945-2001. Jsou objasňovány jednak příčiny, ale důraz je kladen též na důsledky v provozu.

M. Vaněk: Diana - Továrna na smrt 1944-1945

[internetové knihkupectví FORT BOOKS]

Kniha s podtitulem "Z historie železniční trati Brno - Havlíčkův Brod" pojednává o minulosti téměř zapomenuté podzemní továrně v železničních tunelech nedaleko Tišnova.

L. Lahoda: Tajnostmi podzemí

[knihkupectví Kanzelsberger]

Ladislav Lahoda poutavě podává atmosféru historických podzemí a přibližuje některé z mýtů, legend i faktů, jež se k takovýmto místům neodmyslitelně váží.

A. Svoboda: Brněnské podzemí, kniha první a druhá

[vydavatel - R-atelier]

Ve dvou na sebe navazujících dílech Aleš Svoboda shrnuje více než dvě desetiletí bádání v historických a novodobých, známějších i zapomenutých podzemích moravské metropole.

P. Joza: Rabštejnské údolí

[beznadějně vyprodána, šance nanejvýš v knihovnách]

Pojednání o historii nacistické podzemní továrny firmy Weser v pískovcových skalách nedaleko České Kamenice a o osudech téměř patnácti set vězňů zdejšího koncentračního tábora. 

M. Korec: Moje ZVS na Klondajku

[dosud nepublikováno]

Martin Korec se v obsáhlejším vypravování ve vzpomínkách navrací zpět na přelom let 1999/2000, kdy se na dobu základní vojenské služby stal příslušníkem kdysi elitního útvaru protiletadlového raketového vojska. Aneb "Poslední léta velkého obra - Klondajku na hřebeni Brd".

Seznam nejpotřebnějších odborných publikací

[dosud nepublikováno]

V rámci našich badatelských záměrů intenzivně sháníme některé příručky ČSLA (zejména ženijního a chemického vojska), ale také Civilní obrany. Možná je též výměna z našeho archivu.

Publikační fond odborné vojensko-historické literatury:

»Navigace«


ČS. opevnění 1935-38

Drážní archologie
Technické památky
Historické fotografie

Autoři příspěvků:

Petr Janda
Martin Korec
Petr Kunc
ISSN 1803-5493

Partneři projektu:

Petr Kunc ©2004 - 2011